Η Γερμανία είναι η ιδανική χώρα για σπουδές! Τριτοβάθμια εκπαίδευση παγκοσμίου κύρους, ενδιαφέρουσες πόλεις, φυσική ομορφιά και πληθώρα ανθρώπων από όλον τον κόσμο.
Τα φυσικά τοπία και οι πόλεις της Γερμανίας διακρίνονται από μεγάλη ποικιλία και ιδιαίτερο ενδιαφέρον. Η γερμανική οικονομία είναι η μεγαλύτερη στην Ευρώπη και η πέμπτη μεγαλύτερη στον κόσμο, ενώ αναρίθμητες εφευρέσεις προέρχονται από αυτήν.
Η Γερμανία ανήκει στους 3 πιο δημοφιλείς προορισμούς σπουδών για ξένους φοιτητές. Πρόκειται για έναν ελκυστικό τόπο φοίτησης, με τα πτυχία από τα γερμανικά πανεπιστήμια να χαίρουν παγκοσμίου αναγνώρισης.
Σε όλες τις πόλεις της Γερμανίας με ιδρύματα τριτοβάθμιας εκπαίδευσης – από τις μοντέρνες, ζωντανές μεγαλουπόλεις μέχρι τις μικρότερες – υπάρχουν εξαιρετικές δυνατότητες για φοίτηση και ζωή. Σας παρουσιάζουμε τις πόλεις με τους περισσότερους διεθνείς φοιτητές.
Kick-start your future career in Financial Management at Coburg Univer...
If you are interested in management and finance our premium MBA program Financial Management could be just right for you! The program features an optional Dual Degree from UniSC Australia and a Bloomb...